Duben 2013

Dva koncerty mladých účastníků festivalu AVE BOHEMIA v repertoáru komorní hudby

2. dubna 2013 v 12:47 Zápisník

Začátkem dubna se v Praze představí na dvou komorních koncertech mladí umělci z Ruska a České republiky. Koncertů vážné hudby je mnoho, ale ty, které se uskuteční 5. a 6. dubna na dvou místech, spojuje ještě jeden činitel. Účinkovat na nich budou mladí profesionální hudebníci z Ruska, kteří se minulého roku zúčastnili prvních vydání festivalu AVE BOHEMIA a zaujali tak, že se pořadatelé rozhodli dát jim šanci na samostatných koncertech.
Klavíristka Jekaterina Petuškova a pěvec Anton Sergejev pocházejí z ruského Jekaterinburgu, kde studují na Uralské státní konzervatoři Mussorgského (obdoba pražské AMU). Sekundovat jim bude mladý český houslista Jakub Fišer. Na koncertu zazní díla např. P. I. Čajkovského, Sergeje Rachmaninova, Bedřicha Smetany, Fryderyka Chopina, Johannese Brahmse, Roberta Schumanna, Camille Saint-Saense aj.

"Koncert hvězd" a "Koncert mladých talentů" festivalu AVE BOHEMIA:
Kdy: 5. 4. 2013, od 19.00 hodin v Atriu Žižkov
Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal: 150.- Kč student / 190.- Kč plná cena
Organizátor: agentura AVE production, generální partner: Jason Travel, s. r. o.
Koncertní a výstavní síň Atrium Žižkov najdete v Čajkovského ulici nedaleko od Olšanského náměstí. Jde původně o raně barokní kostel, který ale svou funkci přestal vykonávat už v polovině 19. století. Kostel zchátral a až na konci 70. let se začalo s jeho rekonstrukcí a přeměnou na kulturní stánek. Někdejší chrámová loď byla přeměněna v koncertní sál pro 120 návštěvníků, k baroknímu základu přibyla moderní přístavba, v jejímž východním křídle je výstavní síň. Uprostřed objektu se nachází malé čtvercové atrium a na místě bývalé roubené studny kašna. Před šesti lety byl interiér sálu navrácen do původní raně barokní podoby.
Kdy: 6. 4. 2013, od 19.00 hodin v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí
Vstupenky v prodeji v síti Ticketportal: 390.- Kč
Organizátor: agentura AVE production, spoluorganizátoři: Ruská tradice a Ruské slovo. Ruská tradice je nezisková organizace, která sdružuje ruskou diasporu v České republice a podporuje kulturní a společenské aktivity.