Říjen 2011

Vychází nová ročenka Tanečních aktualit.cz

9. října 2011 v 18:59 Balet - domácí
První internetový časopis o tanci Taneční aktuality.cz přichází se čtvrtou ročenkou - sborníkem nejzásadnějších textů, které dohromady tvoří obraz uplynulé taneční sezóny v ČR, sezóny 2010/2011.
Taneční aktuality.cz jsou internetovým médiem, které informuje o dění na profesionální taneční scéně České republiky, a to jak formou kritické reflexe, tak prostřednictvím zpravodajského servisu. Protože ne všichni zájemci ovšem mají kdykoli přístup k internetu a také proto, že taneční umění si zaslouží věcné shrnutí do jednoho celku, vydávají již od roku 2007 ročenku.
V ročence TA čtenáři naleznou recenze, reportáže a rozhovory s tanečníky, choreografy a dalšími osobnostmi i dosud nepublikované fotografie. Ročenka je rozdělena do několika sekcí podle regionů - v Praze se věnuje produkcím kamenných divadel (Národní divadlo, Státní opera Praha) i množství nezávislých souborů (Pražský komorní balet, 420PEOPLE, DOT 504, VerTeDance, Nanohach, DekkaDancers ad.), nezapomíná ani na regiony: Brno, Plzeň, Ústí nad Labem, České Budějovice a další. Reflektuje také taneční a divadelně-pohybové festivaly: TANEC PRAHA, 4+4 dny v pohybu, Festival Nové Evropy, Natřikrát, Divadelní Flora Olomouc, Za dveřmi je Nultý bod, KoresponDance Europe, ProART…
Taneční aktuality.cz se snaží poskytovat reflexi profesionálního tance v celé republice a jejich záběr se rok od roku zvětšuje. Na svých webových stránkách poskytují informační přehled pro diváky i samotné umělce: měsíční diář tanečních představení po celé ČR, informace o konkurzech, workshopech, stážích a stipendiích, tanečních kurzech a festivalech v ČR i v zahraničí. V neposlední řadě je na stránkách k nalezení aktuální zpravodajství a archiv všech zpráv z oboru, který je tak na jednom místě shromažďován od počátku roku 2007!
Taneční aktuality.cz jsou on-line médiem které se snaží o odbornou reflexi i propagaci profesionálního tanečního umění u široké veřejnosti. Cílem projektu je především podpora informovanosti o tanečním dění v ČR, ale i mimo její území. Internetový portál má také anglickou verzi.
Taneční aktuality.cz jsou provozovány občanským sdružením Taneční aktuality, o. s., které založily absolventky a studentky taneční vědy pražské HAMU. Redakce se stává respektovanou složkou teoretické základny oboru. Už od prvního roku svého oficiálního fungování jsou TA podporovány Ministerstvem kultury ČR.
Ročenka v prodeji za jednotnou cenu 120.- Kč.
Další informace o právě vycházející ročence a nová i stará místa prodeje naleznete na internetových stránkách www.tanecniaktuality.cz, kde si ji můžete také objednat.