Srpen 2008

420people pracují na nové premiéře

13. srpna 2008 v 23:29 Zápisník
Nejsou ani taneční soubor, ani organizace, ale zatímco jejich status je velmi těžké pojmenovat, výsledky práce jsou k nalezení docela snadno. Nataša Novotná, Václav Kuneš a jejich pravá ruka Ondřej Kotrč vědí, co chtějí, a to není málo. "Díky našemu celkem obsáhlému množství kontaktů se zahraničními umělci a tvůrci ze všech možných uměleckých disciplín bychom rádi právě zde napomohli k vytvoření jakési buňky , kde by si tito umělci, za samozřejmé účasti umělců českých, mohli předávat své zkušenosti. Zprvu bychom se zaměřili především na tanečníky, choreografy a pedagogy. Jedním z hlavních předpokladů zdravého štěpení naší buňky je předpoklad, že ke všem zamýšleným novým projektům budou přizváni čeští tanečníci. Na druhé straně přizveme ke spolupráci s talentovanými českými choreografy, vynikající tanečníky ze zahraničí."
Čtěte dál.
Přijďte se podívat na otevřené zkoušky 420people do Laterny magiky:
14., 21. a 28. 8. vždy od 15:00 do 18:00 - zkoušky otevřené veřejnosti. Vstup přes služební vrátnici (podchodem od ND), baletní sál v 6. patře.


Aktuálně

7. srpna 2008 v 19:50 Zápisník
Německý deník Berliner Zeitung na svých internetových stránkách zveřejnil zprávu o úmrtí Eberharda Reblinga, vědce, který se velkým podílem zasloužil o rozvoj taneční vědy v Německu a jehož některé knihy jsou, byť bez překladu, známy i našim čtenářům. Rebling se věnoval oblasti muzikologie, taneční vědy (dějinám tance), ale v neposlední řadě byl také úspěšný klavírista a téměř dvacet let byl také rektorem berlínské Deutsche Hochschule für Musik.
Dokončení ZDE.
Reportáž z přehlídky slovenského nezávislého divadla a tance KIOSK: ZDE.
Tanečníci z trochu civilnějšího pohledu: články na spřáteleném blogu.