Z Romea a Julie 11.2.

11. února 2007 v 20:42 | LK |  Zápisník
Tenhle víkend byl balet Romeo a Julie zajímavý z několika důvodů. Nemoci a zranění v souboru se sešly obzvlášť nevhod. Všechna tři představení (jedno v pátek, dvě v neděli) odtancovali v titulních rolích Adélka Pollertová a Michal Štípa, a rychlý záskok potřeboval taky náš Merkucio Alexandre Katsapov. Z Düsseldorfu se uvolil sólista Alexej Afanassiev, který tu byl na podzim s Y. Vámosem balet nastudovávat. V civilu a na první pohled by člověk řekl - nic zvláštního: štíhlý blonďáček s úsměvem na rtech tichého hlasu a téměř zakřiknutého vzezření. A na scéně, jaká proměna! Hotový živel (a taky má obarvené vlasy), energický, svižný, hravý, pohotový…rovnocenná náhrada - tedy na tom jevišti. Rozhodně lepší varianta, než kdyby se to někdo snažil zplichtit narychlo v souboru.
Odpolední představení 11.2. mělo pár dalších charakteristických znaků. Roli Tybalta si odpoledne zatancoval Radek Vrátil, před časem ji musel narychlo nastudovat, takže je jasné, že se nespokojí s jedním představením a konec, občas ho tedy v roli uvidíme. Sice se netváří špatně, ale je kapánek těžkopádný. Zato Adélka a Michal, už tak výborní, se dneska překonávali i po výrazové stránce. Bylo to lepší než na premiéře a daleko víc na mě děj zapůsobil.
Docela se chytali i diváci, což je jinak jev řídký, ačkoli v prvním jednání ještě nedocenili ložnicové pas de deux. Ale ono to vždycky chvíli trvá, než se divák rozehřeje. Po přestávce už to bylo lepší, oceněny byly sbory, plavně skákající Konvalinka i malý Ital Mantellato, který za svoje grand pirouettes nesklidí zasloužený potlesk, jen když v publiku sedí samí ignoranti. No a co je nejdůležitější - bylo prakticky vyprodáno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama