Trochu neaktuálně z Aktuálně

29. ledna 2007 v 22:25 | LK |  Balet - domácí
Na serveru Aktuálně.cz se 16. ledna konal on-line rozhovor s novým ředitelem ND Ondřejem Černým. Kompletní je na odkazu http://aktualne.centrum.cz/kultura/divadla-a-vystavy/clanek.phtml?id=332282&online
A tady několik perliček:
Odpovězeno: 16. 01. | 13:11Autor: Jan Petřík
Otázka: Budete brát v potaz názor široké veřejnosti, která se dne Národnímu obloukem vyhýbá, protože nechce vidět pseudoexperimenty typu baletního večera Rodinné album nebo činoherní plácanice Zvony?
Ondřej Černý: Nemám pocit, že se široká veřejnost Národnímu divadlu obloukem vyhýbá. A pak mám také pocit, že Národní divadlo musí hrát nejem pro širokou veřejnost, ale i pro náročnější divadelní diváky. Musí zvládnout vše. A diváci si mohou přece vybrat. Ne všechno je pro všechny.
Odpovězeno: 16. 01. | 12:58Autor: Mek
Otázka: Jak na Vás působí šéf baletu Petr Zuzka? Znáte se? Myslím si, že je to člověk na svém místě. Díky za odpověď.
Ondřej Černý: Já si myslím to samé co vy. Mám Petra rád jako umělce i jako člověka.
Odpovězeno: 16. 01. | 12:53Autor: Martin
Otázka: Budete také dále podporovat dosavadní praxi, že šéfové jednotlivých uměleckých složek si ze "svého" souboru udělají vlastní pokusnou (většinou špatnou) dílnu? (třeba mnohé baletní premiéry?)
Ondřej Černý: Umělečtí šéfové mají být nezávislí a mají dělat takové divadlo, jaké oni uznají za vhodné. Ředitel jim má říci svůj názor, ale nemá jim nic zakazovat a nakazovat.
Odpovězeno: 16. 01. | 12:28Autor: Roman M.
Otázka: Skutečně jste přesvědčen, že Petr Zuska je úspěšný šéf baletu? Vždyť Zpěvy země, Rodinné album, Zlatovláska nebo Mozartovo Requiem ve večeru Mozart? Mozart! patří k tomu nejmizernějšímu, co je v českém baletu k vidění.
Ondřej Černý: S Vaším názorem nesouhlasím. Petr Zuska je podle mého názoru úspěšný šéf baletu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama