Zahraniční host v Oněginovi v Národním divadle

22. prosince 2006 v 19:49 | LK |  Balet - domácí
V sobotu 6. ledna 2007 v 19.00 se v roli Lenského v baletu Oněgin představí první sólista Staatsballett Berlin, Ronald Savkovič.
Narodil se v Rijece (Chorvatsko). Své první taneční vzdělání získal v Maďarské taneční akademii v Budapešti. Od roku 1991 působil jako sólista v Mariborském divadle ve Slovinsku, v roce 1996 jako sólista v Chorvatském národním divadle v Záhřebu a od roku 1998 jako sólista v berlínském Staatsoper Unter den Linden. V roce 2001 byl jmenován prvním sólistou souboru. Jeho repertoár je široký a zahrnuje klasický, neoklasický i moderní styl. Ztvárnil Prince Siegfrieda a Rudovouse v Labutím jezeře, Espadu a Basila v Donu Quijotovi, Franze v Coppélii, Albrechta v Giselle, Prince Desiré a Modrého ptáka v Šípkové Růžence, Solora a Zlatého boha v Bajadéře, Romea v baletu Romeo a Julie, Básníka v baletu Les Sylphides, Theobalda v Le Lac des fées P. Lacotta, Thesea v baletu Labyrint M. Baldwina, Prince v Louskáčkovi P. Barta, Oněgina a Lenského v Oněginovi J. Cranka, Hagena v Ring um den Ring M. Béjarta, Des Grieux v Manon K. MacMillana.Tančil sólové role v choreografiích P. Martina Fearful Symmetries, G. Balanchina Serenáda a Ballet Imperial, T. Twarp Variace na téma Haydn, N. Duata Without Words, Ch. Spucka This, U. Schulze Ein Lindentraum, J. Kyliána Návrat do neznámé země.
Chorvatská akademie umění mu udělila cenu za interpretaci Prince Siegfrieda v Labutím jezeře v choreografii V. Vasiljeva a za ztvárnění role Espady v baletu Don Quijote v choreografii D. Bogdaniče.
Zdroj: ND
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama